Skip Navigation

Wybierz język

wyścigi

Cała gama produktów Champion®Części do układu zapłonowego do pojazdów wyścigowych – wsparcie

Champion® jest liderem w zakresie technologii produktów zapłonowych od chwili, gdy firma Champion® rozpoczęła produkcję świec zapłonowych od 1908 r. Od tego czasu technologia bardzo mocno rozwinęła się, natomiast marka Champion® nieustannie znajduje się na przedzie stawki, zapewniając rozwiązania zapłonowe dla producentów samochodów z całego świata, jak również do klasycznych samochodów.

Świece zapłonowe Champion®zapewniają pewniejszy zapłon i dłuższą żywotność. Są to niezawodne i niezwykle wytrzymałe świece zapłonowe, które idealnie odpowiadają potrzebom zastosowań wyścigowych i potrafią tchnąć nowe życie w Twojego ulubionego oldtimera.

Technologie świec zapłonowych Champion®

Która świeca zapłonowa? W silnikach spalinowych moc jest generowana na skutek spalania sprężonej mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrze. Tłok porusza się na skutek wzrostu ciśnienia powstałego podczas spalania. W silnikach zapłonem iskrowym (w przeciwieństwie do silników wysokoprężnych) temperatura wytwarzana na skutek sprężania nie jest wystarczająca do zapalenia mieszanki i wymagane jest zapewnienie z zewnątrz odpowiednio zsynchronizowanej iskry zapłonowej. Właśnie tę rolę pełni świeca zapłonowa.

Dlaczego właśnie świeca zapłonowa Champion®do Twojego ukochanego oldtimera?

  • Lepsza skuteczność zapłonu, wydajność i trwałość
  • Opracowane, przetestowane i wyprodukowane w naszej fabryce OE we Francji
  • Precyzyjna kontrola zakresu cieplnego, zoptymalizowane parametry robocze i trwałość
  • Wykorzystują wszystkie sprawdzone technologie oraz innowacyjne rozwiązania branżowe

Która świeca zapłonowa?

Gama świec zapłonowych Champion® obejmuje wiele świec odpowiadających określonym potrzebom Twojego samochodu, co więcej wszystkie świece są zaprojektowane pod kątem ekstremalnych wymagań w zastosowaniach wyścigowych. Od wysokiej jakości i niezawodnych świec zapłonowych Copper Plus do najbardziej zaawansowanej gamy świec wyczynowych Racing, które łączą wszystkie najnowsze technologie Champion® tworząc wydajny i niezwykle niezawodny produkt. Gama świec Champion®Racing obejmuje również świece zapłonowe Power Sport. Ta świeca zapłonowa oferuje wydłużoną żywotność i sprawność znacznie przekraczającą parametry konwencjonalnych świec, dzięki środkowej elektrodzie typu "fine-wire" oraz elektrodzie bocznej o profilu V, która zapewnia najlepsze skupienie iskry. Przygotuj się na niezapomniany wyścig i przyjemniej spędzony czas ze swoim oldtimerem.

Więcej informacji na temat każdej z tych świec zapłonowych można znaleźć na oddzielnej stronie internetowej.

Odwiedź witrynę Championpowersport.eu